A MINŐSÉGI ÉLETÉRT EGYESÜLETRŐL

(2020.)

A Minőségi Életért Egyesületet 2020. június 23-án hoztuk létre 10 alapító taggal Fehérgyarmat központjában. A 2020. év elején megjelent a Covid-19 vírus, mely az egész világban, így Magyarországon is korlátozásokat hozott, ami megnehezítette kezdeti lépéseinket. A testi épségünket szem előtt tartva, az indulás évében keveset sikerült találkoznunk, hivatalos gyűlést is mindösszesen kétszer tartottunk.

Az egyesület fő céljaként fogalmaztuk meg a tudatos minőségi élet egyéni és társadalmi szinten történő népszerűsítését, az egészséges táplálkozás ismereteinek elősegítését, a modern kori mozgásformák megszerettetését, az öngyógyító technikák alkalmazását.

Mi, egyesületi tagok  folyamatosan képezzük magunkat,hogy testi, lelki, szellemi jólétet segítő terápiákat, módszereket ismerjünk meg és adjuk át a hozzánk fordulóknak. Fontosnak tartjuk az egyéni életút során a gondolkodásmód alakítását az egészség- megőrzési tanácsok segítségével.

Azt valljuk, hogy a minőségi élet egyik alappillére a környezet- és természetvédelem, a környezetkímélő és környezettudatos élet megismerése, az energetikailag megújuló módszerek felfedezése. Ezen területen is keressük az információkat és lehetőségeket ismereteink bővítéséhez.

A természetben megtalálható gyógyító anyagokat nagy kincsnek tartjuk. Természetjárással, kirándulással egybekötött egészséges életmódra nevelést, és a természetben előforduló gyógyító anyagok felkutatását, népszerűsítését tűztük ki célként. A csend, a nyugalom, a harmónia, a szeretetben együttlét átélését szeretnénk megéreztetni mindenkivel, aki nyitott erre.

Az egyesületünk alaptevékenysége egy kis közösségi tér létrehozása, ahova szívesen várjuk azokat az embertársainkat, akik csoportosan, de kötetlenül szeretnének beszélgetni. A csoportos összejöveteleken a tagok saját egyéni problémájuk megélésén, annak megoldásán keresztül tudják egymást bátorítani,segíteni, a kiutatmegtalálni, és pozitív életszemléletet elsajátítani.

Tavaszi, nyári és őszi évszakokban természet-közeli, egészséges életmóddal kapcsolatos rendezvények, események megszervezése, lebonyolítása, annak népszerűvé tétele a célunk.Szeretnénkönkéntes szerveződésen alapuló „védd a környezetet” eseményeket szervezni, ahol lakókörnyezetünkben és a városhoz közeli részeken tevékenykedünk.

Az emberi test egészével kapcsolatos rekreációs tevékenységek (pl.: jóga, pilates, séta, kirándulás), lelki-stresszoldó technikák (pl.: hangtál, illóolajok, Access bars), testi kezelések (pl.: köpölyözés, masszázsok, sóbarlang, kinesio-tape tapaszok, táplálkozási tanácsok), önismereti gyakorlatok (pl.: asztrológiai tanácsadás, Tarot kártya) használatának alkalmazásával állítjuk össze heti órarendünket.

Az egészség- megőrzés egyéni formáinak legújabb, legmodernebb irányzatainak összegyűjtése, megismerése és őket alkalmazó személyek meghívása is szerepel a programjaink között ( témáink: a stressz mentes élet, az egészséges táplálkozás, a sportolás,  önismereti témák,  inspirációk a változtatásra,  betegségek lelki okai, stb.).

Az ifjúság egyik fő szegmensünk, akiket el szeretnénk érni programjainkkal. Részt kívánunk venni különböző iskolai, ifjúsági és kulturális rendezvényen, fesztiválokon, ahol figyelemfelhívó, ismeretterjesztő és segítő tevékenységünkkel szeretnénk ifjú társainkat rávezetni az egészségtudatos életmód alkalmazására.

A Minőségi Életért Egyesület minden érdeklődőt szeretettel vár a programokra!

Alapító Tagok